پایگاه خبری تحلیلی کلاله خبر

آخرین اخبار

شاه‌طالبی با بیان اینکه به طور معمول در فرآورده‌‌های رشد مو از کورتون به عنوان ماده ضد التهاب استفاده می‌شود که عوارضی دارد، تاکید کرد: علاوه بر اینکه ماساژ موهای سر با این روغن باعث خون‌رسانی مناسب به موهای سر می‌شود دارای موارد کورتونی نیست.

به گزارش کلاله خبر به نقل از فارس؛ عضو هیئت علمی دانشکده داروسازی اصفهان گفت: ماساژ روزانه سر به دلیل خون‌ رسانی صحیح از ریزش موی سر جلوگیری می‌کند.

محمد علی شاه‌طالبی اظهار کرد: بهترین راه برای درمان ریزش مو استفاده از روش‌ها و مواد طبیعی است بدین شکل که می‌توان با ماساژ روزانه موی سر فولیکول‌های مو را بیدار و فعال کرد.

وی افزود: آنچه که در این روند باعث فعال‌سازی فولیکول مو می‌شود این است که ماساژ سبب می‌شود خون‌رسانی مناسبی درباره فولیکول‌های مو انجام شود.

عضو هیئت علمی دانشکده داروسازی اصفهان با اشاره به اینکه داروهای شیمیایی پوست اثرات کمی در رویش موها دارند، تاکید کرد: موادی مانند ماینوکسیدیل اگر خیلی خوب جواب دهند تنها 40 درصد در رشد مو تأثیر دارند و در صورت قطع شدن  اثر خود را از دست می‌دهد و بار دیگر ریزش موها آغاز می‌شود.

وی ادامه داد: مطابق تحقیقات خود در دانشکده داروسازی به این نتیجه رسیدیم که ماده‌ای به نام «اما اویل» که از روغن شتر تهیه می‌شود تنها پس از گذشت 20 روز سبب رشد موهای پشت کمرموش شد که به احتمال قوی روی انسان نیز تأثیر دارد.

شاه‌طالبی با بیان اینکه به طور معمول در فرآورده‌‌های رشد مو از کورتون به عنوان ماده ضد التهاب استفاده می‌شود که عوارضی دارد، تاکید کرد: علاوه بر اینکه ماساژ موهای سر با این روغن باعث خون‌رسانی مناسب به موهای سر می‌شود دارای موارد کورتونی نیست.

وی با اشاره به اینکه این ماده در درمان آکنه نیز موثر است، اضافه کرد: ایده تولید این فراورده زمانی به ذهن من رسید که به کشور مالزی سفر کردم  و متوجه شدن بسیاری از جوانان این کشور از مشکل آکنه رنج می‌برند اما به دلیل وجود مواد الکلی در فراورده‌ای پوستی حاضر به مصرف آنها نیستند.

عضو هیئت علمی دانشکده داروسازی اصفهان با اشاره به اینکه برای تحریک رشد مو ماده گیاهی رزماری با اما اویل مخلوط می‌شود، گفت: اما اویل دارای اسیدهای چرب نیمه اشباع و مستعد تجزیه شدن است و برای رفع این مشکل نیازمند ماده آنتی‌اکسیدانی و یا ماده محافظ است.

وی اضافه کرد: می‌توان از آنتی اکسیدان‌های مصنوعی مانند پارابن برای رفع این مشکل استفاده کرد اما این مواد سمی هستند بنابراین از ماده طبیعی رزماری که بهترین آنتی‌اکسیدان طبیعی و محلول در چربی است برای این منظور استفاده کردیم.

تاکید کرد: رزماری به خودی خود تحریک کننده فولیکول‌های مو باعث تحریک رشد آنهاست که در کنار اما اویل اثرات مطلوب‌تری را ایجاد می‌کند.