پایگاه خبری تحلیلی کلاله خبر

آخرین اخبار

اخبار مهم

حضرت امام رضا(ع) در کتاب طب الرضا به بررسی حجامت و انجام آن در سنین مختلف پرداخته اند.

به گزارش کلاله خبر به نقل از افکارنیوز، حضرت علی بن موسی الرضا(ع) در رساله ذهبیه فرموده‌اند: یکی از بهترین معالجات طبیعی حجامت است که در قدیم معمول و متاسفانه امروز ترک شده است.

اوایلی که ندای مخالفت با حجامت در کشور ما برپا شد، جوانان تحت تاثیر افکار غلط و تبلیغات اروپایی واقع شده بودند، از انجام حجامت خودداری می کردند.

امام هشتم شیعیان فرمودند: کسی که در مرحله بیست سالگی است، هر بیست روز یک دفعه، در مرحله سی سالگی، هر سی روز  و در چهل سالگی، هر چهل روز یک دفعه حجامت کند و هر کس به ترتیب سنش به ترتیب مذکور حجامت کند.

طب قدیم عمده علت بیماری ها را فساد خون می دانست و از این جهت به دفع خون بسیار اهمیت می داد؛ خوشبختانه اخیرا در کشورهای پیشرفته، خون گرفتن در ردیف بهترین معالجات در آمده است و یک قسمت بیماری های عفونی را با خون گرفتن و زالو انداختن درمان می کنند.

پزشکان معتقدند که عفونت های وریدی به خصوص، وریدهای گردن تاثیرات بدی در بدن، مخصوصا در ساق پاها دارد و تا وقتی که این کانون عفونی معدوم نشود،  به هیچ وجه نمی توان بیمار مبتلا به فلیبت، آرتریت و بیماری هایی نظیر آن ها را درمان کرد؛ برای معالجه عفونت های وریدی یکی از بهترین روش ها دفع خون به وسیله زالو است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید